Pályázatok

EDDIG MEGVALÓSÍTOTT RENDEZVÉNYEK / pályázatok 2010 - 2020:

 

 

2011.-2012. ETNOKUCKÓ és HIDAK pályázati programja:

2011-2012. Etnokuckó és Hidak elnevezésű ifjúsági kezdeményezés megvalósítása. A programba kárpátaljai, felvidéki, délvidéki és erdélyi örökségvédelemmel foglalkozó szakemberek, hagyományápoló művészeti csoportok is becsatlakoztak, akik saját kulturális örökségük helyzetét és gyakorlatát mutatták be a résztvevők számára.

2012. "Helyi-Érték: Cívisek és Pásztorok"

2012-ben az egyesület szervezésében megalakult a Madaras Társulat, vállalkozó kedvű hagyományőrző fiatal előadóművészek összefogásával. A Ballasi Intézethez benyújtott "Helyi-Érték: Cívisek és Pásztorok" című pályázatunknak köszönhetően a világörökség részét képező hortobágyi puszta természeti értékeit, tárgyi és szellemi kulturális örökség, valamint a pásztorrend hagyományait dolgoztuk fel óvodai, általános iskolai gyermekműsorok formájában. A színvonalas gyermek műsorokat a nehéz anyagi körülmények között működő óvodai intézményekbe is sikerült eljuttatnunk a Társulat önkéntes szerepvállalásnak köszönhetően.

2018-2019-2020 kézműves alkotó táborok

2018 -óta a Csobod Öröksége Egyesülettel (RO) együtt megvalósított Csobotfalvi kézműves alkotótábor (3. éve működő)

2019. Mint az egyesület tagjaiként meghívást kaptunk az MMA által támogatott Népművészeti Táborban Létavértesen immáron 2. alkalommal, a népi kályhás mesterség bemutatására és kézműves foglalkozás, mesterség bemutató tartására. (Tóth Zoltán; Tóth-Győri Virág)

 

2019-2020: KULTÚRFÉSZEK

Kultúrfészek - Örökéltű Örökségünk

Néprajzi vonatkozású, és magyar örökségvédelemmel kapcsolatos előadások. Az adott témakörhöz kapcsolódó népi kultúra tánc és zenei hagyatékát bemutató táncház, kis koncerttel, népdaltanulással, viseletbemutatóval és tánctanítással kiegészülve.

Kultúrfészek – Portéka Est:

Helyi/Regionális szinten népi kézműves mestereket, előadókat, ifjú tehetségeket szeretnénk meghívni, akik „tiszta forrásból” merítkezve kívánják a hagyományos népi kultúra értékeit tovább örökíteni. Az előadást követő táncház ideje alatt kézműves foglalkozás várja az érdeklődőket.  Az előadás témaköréhez kapcsolódó helyi hagyományok és ünnepkörök szokásait felelevenítő táncház, kis koncerttel, tánc és népdaltanulással, viseletbemutatóval, népi dramaturgikus játékokkal kiegészülve.  Helyi zenekarok és zenészek közreműködésével.

 

Madaras Mulatság

20102020 napjainkig ben indítottuk a Madaras Kulturális rendezvénysorozatot. A nevét, a munkáját önkéntes alapon végző népzenei zenekarról kapta (Madaras Zenekar), akik a kiemelt programok állandó kísérői. Kétheti rendszerességgel működő programjaink a kulturális örökségünk témaköreit dolgozzák fel az előadóművészet szerteágazó eszközrendszerével (előadások, néptánc, népzene, diákszínjátszás, táncház, kézműves foglalkozás).

Az egyesületünk célja, hogy a „Kultúrfészek” gondolata hazai és nemzetközi kezdeményezés tekintetében olyan közös programok megvalósítását eredményezze, aminek köszönhetően megerősödésre, összetartásra, társadalmi szerepvállalásra és együtt gondolkodásra ösztönözzük nem csak a közvetlen résztvevőket, hanem a hazai és határon túli lokális társadalom tagjait is.